Piaskowiec dla budownictwa
Piaskowiec – skała znana wszystkim. Ta wiedza jest jednak pozorna, bo piaskowiec kojarzy się inwestorom z kolorem piaskowym i skałą o małej wytrzymałości. Piaskowiec piaskowcowi nie jest równy. Stwierdzenie to dotyczy i koloru i wytrzymałości. Piaskowiec o podobnym kolorze może mieć zupełnie inne parametry wytrzymałościowe. O jego właściwościach decyduje to, z jakiego złoża został pozyskany. Piaskowiec powstaje w wyniku lityfikacji („zlepiania się”) ziaren piasku w litą skałę. Dobrze dobrany do zastosowania piaskowiec nie zawiedzie inwestora i wykonawcy. Aby właściwie dobrać piaskowiec potrzebne jest rozeznanie w surowcach i współpraca z najlepszymi zakładami przetwórczymi. Nasza oferta piaskowca jest pochodną dobrej znajomości rynku oraz współpracy z kamieniołomami i zakładami przetwarzającymi piaskowiec. Część oferty jest zaś wytwarzana w naszym własnym zakładzie. Pozwala to nam zaproponować wysokiej jakości kamień w konkurencyjnych cenach.
Pałac na wodzie w warszawskich Łazienkach
„Żywy” dowód na trwałość piaskowca. Piaskowiec eksploatowany w wyjątkowo niekorzystnych warunkach, bez zabezpieczeń, jakie daje współczesna chemia budowlana, a mimo to przetrwał już ponad 200 lat.
Obróbka piaskowca
Piaskowce poddaje się różnorodnej obróbce t.j.: szlifowanie, polerowanie, płomieniowanie, groszkowanie, obtaczanie (otaczanie), cięcie, łupanie. Przykłady kolorów i sposób obróbki prezentuje zdjęcie poniżej (prosimy kliknąć na nie by je powiększyć).
Opis zdjęcia
- piaskowiec żółty cięto-łupany
- piaskowiec żółto-pomarańczowy, cięto-łupany
- piaskowiec żółty szlifowany
- piaskowiec biało-żółty, cięto-łupany
- piaskowiec biało-żółty szlifowany
- piaskowiec kremowy szlifowany
- piaskowiec kremowy polerowany
- piaskowiec kremowy łupany
- piaskowiec ciemnoszary płomieniowany
- piaskowiec ciemnoszary polerowany
- piaskowiec ciemnoszary groszkowany
- piaskowiec biało-szary cięto-łupany
- piaskowiec – biało-szary szlifowany
Warto dodać, że dysponujemy piaskowcami, które dzięki doskonałym parametrom dają się polerować, co jest zjawiskiem rzadkim dla tego rodzaju kamienia. Piaskowce, który można polerować występują w kolorach:
- biało-żółty
- kremowy-żółty
- biało-szary
- ciemnoszary.
W naszej ofercie piaskowca elewacyjnego znajdziecie Państwo szereg materiałów, z którego można tworzyć różnorodne kompozycje zarówno związane z budynkiem jak i ogrodem. W ten sposób łączyć można ten sam rodzaj kamienia do zbudowania muru oporowego, wykonania elewacji, ogrodzenia, posadzki, tarasu, ścieżki w ogrodzie, a nawet zbudowania kaskady wodnej itp.
Ważne jest również to, że możemy zaoferować piaskowiec w tym samym asortymencie, ale różnych kolorach – od piaskowca bardzo jasnego, piaskowego, po kolory czerwone, a nawet szare (w ofercie 15 kolorów). Daje to możliwość przełamania monotonii bądź podkreślenia walorów określonego miejsca czy fragmentu architektonicznego założenia.
Piaskowiec elewacyjny – różne kolory i rodzaje
- Łupek o powierzchni naturalnie płaskiej, brzegi łamane
- Łupek o powierzchni naturalnie pofałdowanej, brzegi łamane
- Płytki łupane
- Płytki odbijane formatowane
- Ryski fasadowe cięto-łupane
- Płyty obcinane formatowane i szlifowane
- Płyty slab
- Otoczak płaski
- Ryski (otoczak bonie)
Piaskowiec do ogrodu
- Cegła z piaskowca
- Piaskowiec rzędowy łupany
- Rzędowy cięto- łupany
- Dzikówka (sortowana i niesortowana)
Kolory polskiego piaskowca
Oferujemy wyroby z piaskowca w 15 kolorach:
- beżowo-brązowy z szarym
- biało-beżowy
- biało-kremowy
- biało-szary
- biało-żółty
- bordowo-czerwony
- ciemnoszary
- ciemnożółty
- czerwony
- grafitowy z białymi przerostami kalcytowymi
- kremowo-żółty
- łososiowy
- szary
- żółto-pomarańczowy
- żółty
Galeria wszystkich kolorów kamienia elewacyjnego (nie tylko piaskowca, także gnejsu, granitu, kwarcytu) znajduje się na osobnej stronie.